Jučer su u Narodnoj knjižnici Virje održane čak dvije pričaonice.

Povodom obilježavanja Dječjeg tjedna Društvo Naša djeca Virje organiziralo je pričaonicu za djecu.  Ovim oblikom aktivnosti uključujemo se u kampanju „ Čitaj mi!“ koja promovira razvojnu važnost glasnog čitanja djeci od najranije dobi. Okupljena djeca su u Knjižnici slušala priču „Zauvijek prijatelji“ koju im je čitala Danijela Večenaj, voditeljica kreativne skupine „Iskrice“.

Djeca su nakon priče crtala na temu „ Moj najbolji prijatelj…“. Radovi okupljenih mališana stavljeni su u Virovski bobnjar kako bi i ostali mještani Virja mogli uživati u njima.

U redovnoj PRIČAONICI PONEDJELJKOM čitala se priča „Izgubio se jedan zeleni pas“ nakon čega su djeca razgovarala o dječjim pravima i bojala ilustracije za svoj plakat. Plakat je izvješen u knjižničnom hodniku.